inwestycjeMieszkaniowe

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

     

 

 

                    Historia Grupy Descont sięga 1992 roku, wówczas działalność pierwszej ze spółek opierała się na sprzedaży i wynajmie szalunków betonowych. Kilka lat intensywnej i rzetelnej pracy w tej branży spowodowało, iż zaufał nam austriacki producent systemów szalunkowych DOKA, powierzając spółce przedstawicielstwo i dystrybucję produktów swojej marki na rynek polski. Grupa Descont w szybkim tempie poszerzyła grono odbiorców, co spowodowało, iż osiągnęła pozycję lidera na rodzimym rynku. 

              Kolejnym  krokiem  w   umacnianiu   pozycji   rynkowej  grupy   było  rozpoczęcie    działalności    inwestycyjnej i deweloperskiej. Efektem była budowa w 2001r pierwszego biurowca Millennium Tower I. Przez wiele lat funkcjonowania tej nieruchomości na swoje siedziby wybierały ją firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej. Obecnie nieruchomość  jest w całości  wynajęta przez hiszpański Bank  SANTANDER i jest jej główną siedzibą w Polsce.
        
 

 

Rok 2006 zaowocował decyzją o wejściu w rynek nieruchomości mieszkaniowych. Niezaprzeczalnie była to jedna z lepszych decyzji, czego potwierdzeniem jest przyznana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa nagroda II miejsca Dolnośląskiej Budowy Roku 2007-2008 w kategorii „budynki mieszkalne” za inwestycję „Osiedle Parkowe Krzyki ” we Wrocławiu. 

Lokalizacja Osiedla Parkowego okazała się na tyle atrakcyjna, iż kolejnym krokiem było w 2012 rozpoczęcie budowy kolejnej inwestycji mieszkaniowej -"Osiedla Grafitowego" tuż obok, w tej samej dzielnicy. 
 
                                                                                                                                                                                                                             

W międzyczasie przy ulicy Strzegomskiej powstały biurowce klasy A - Millennium Tower II i Millennium Tower IV, które na swoje siedziby wybrały znane koncerny międzynarodowe takie jak: CAPGEMINI, IDEA Leasing, PORR, MERCK czy PFLEIDERER.  W roku 2016 doszedł do kompleksu  Parking Wielopoziomowy, oferujący 809 miejsc postojowych.

Od samego początku działalności dokładamy największych starań, aby spełnić najwyższe oczekiwania naszych Klientów, co jest możliwe między innymi dzięki odpowiedniemu doborowi partnerów z branży architektonicznej i budowlanej. Zadowolenie i satysfakcja naszych Klientów jest sprawą priorytetową, dlatego z każdym dniem przywiązujemy szczególną uwagę do tego, aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie.

Plany Firmy Descont na najbliższą przyszłość obejmują zakończenie najnowszej inwestycji mieszkaniowej "Oprovo" i budowę ostatniego - największego biurowca Millennium Tower III,  który na dzień dzisiejszy jest gotowy do realizacji. 

 

 

 

Siedziba spółki

 
 
ul. Strzegomska 42
53-611 Wrocław

Biuro czynne w godzinach:
8:00 -16:30 poniedziałek - czwartek
8:00 -14:00 piątek
 
tel: (071) 355 07 53
e-mail: descont(at)descont.pl

Biuro sprzedaży mieszkań

ul. Strzegomska 42b
53-611 Wrocław

Biuro czynne w godzinach:
9:00 - 17:00 poniedziałek - piątek
tel: kom. 607 08 61 04